New post

od początku
Śledź
1939live
Śledź Polsat
Viasat History

Józef Stalin

Przywódca radziecki w latach 1922-1953. Jego rząd totalitarny był szeroko potępiony za nadzorowanie masowych represji, czystek etnicznych, deportacji, setek tysięcy egzekucji i głodu, który zabił miliony.

Józef Stalin

Przywódca radziecki w latach 1922-1953. Jego rząd totalitarny był szeroko potępiony za nadzorowanie masowych represji, czystek etnicznych, deportacji, setek tysięcy egzekucji i głodu, który zabił miliony.

Data urodzenia /
60
Mieszka w /
Moskwa, ZSRR
Miejsce urodzenia /
Gori, Imperium Rosyjskie

12:50

Wiem, jak bardzo naród niemiecki kocha swojego Führera; dlatego chciałbym napić się za jego zdrowie.

11:25

Pakt antykominternowski w rzeczywistości przeraził przede wszystkim miasto Londyn i angielskich sklepikarzy.

11:12

Anglia, pomimo swojej słabości, prowadziłaby wojnę przebiegle i uparcie. Francja nadal miała armię zasługującą na uwagę.

11:05

Angielska armia była słaba; brytyjska marynarka wojenna też nie była tak istotna jak dawniej. Wprawdzie wzmocnieniu uległy siły powietrzne Anglii, ale brakowało pilotów. Jeśli pomimo tego Anglia zdominowała świat, to tylko przez głupotę innych krajów, które zawsze pozwalały się ograć. Na przykład to, że kilkuset Anglików zdominowało Indie, to absurd.

10:50

Czy nie uważasz, że powinniśmy bardziej liczyć się z opinią publiczną w naszych krajach? Myliliśmy się przez całe lata, a teraz nagle powinniśmy o wszystkim zapomnieć, jakby nigdy nic? Takie rzeczy nie mijają tak szybko. Powinniśmy być - i myślę, że dotyczy to również rządu niemieckiego - bardziej ostrożni w informowaniu naszych narodów o zmianach, jakie zaszły w stosunkach między naszymi dwoma krajami.

10:30

Jeśli Japonia chce wojny, to będzie ją miała. Związek Radziecki nie obawia się jej i jest gotowy na konfrontację. Jeśli Japonia chce pokoju, to nawet lepiej! Żołnierze Armii Czerwonej załatwili co najmniej 20 tysięcy Japończyków – to jedyny język, jaki rozumieją  ci Azjaci.

Niemcy chcą pokoju i dlatego z radością przyjmują ustanowienie przyjaznych stosunków między Rzeszą, a Związkiem Radzieckim. Wiedząc, jak bardzo Niemcy kochają Fuhrera, chciałbym wypić ich zdrowie!

Związek Radziecki traktuje pakt bardzo poważnie i mogę szczerze zapewnić, że nie zdradzi swojego partnera.10:15

Dziękuję Ci za list. Mam nadzieję, że pakt Ribbentrop-Mołotow przyniesie zdecydowany zwrot w dobrą stronę w stosunkach politycznych między naszymi krajami.

Nasze kraje potrzebują pokojowych stosunków między sobą. Zgoda rządu niemieckiego na zawarcie paktu o nieagresji stanowi podstawę do wyeliminowania napięć politycznych i ustanowienia pokoju i współpracy między naszymi krajami.09:40

1) Szczerze cieszę się z podpisania nowej niemiecko-sowieckiej umowy handlowej jako pierwszego kroku w polepszaniu stosunków niemiecko-sowieckich.

 

2) Zawarcie paktu o nieagresji ze Związkiem Radzieckim oznacza dla mnie ustalenie niemieckiej polityki na długi czas. Niemcy wznawiają tym samym kurs polityczny, który był korzystny dla obu państw w minionych wiekach. Rząd Rzeszy jest zdecydowany zaakceptować wszystkie konsekwencje tak daleko idących zmian.W przededniu wojny zrujnowałeś Armię Czerwoną, miłość i dumę naszego kraju, bastion jego potęgi. Zniszczyłeś Armię Czerwoną i sowiecką marynarkę. Wymordowałeś większość utalentowanych dowódców, którzy zdobywali doświadczenia w czasie wojny światowej i wojny domowej, ludzi dowodzonych przez wybitnego marszałka Tuchaszewskiego. Zgładziłeś bohaterów wojny domowej, którzy zreformowali Armię Czerwoną zgodnie z najnowszą wiedzą wojskową militarną i sprawili, że stała się niepokonana. Zobacz więcej

W tym strasznym czasie zagrożenia wojną, kiedy ostrze faszyzmu jest skierowane przeciwko Związkowi Radzieckiemu, kiedy walka o Gdańsk i wojna w Chinach ledwo przygotowują teren pod przyszłą agresję na ZSRR, kiedy głównym celem agresji Niemiec i Japonii jest nasza ojczyzna, kiedy jedynym możliwym sposobem zapobieżenia wojnie jest szczere wstąpienie Związku Radzieckiego do międzynarodowego bloku krajów demokratycznych, jak najszybsze zawarcie paktu militarnego i politycznego z Wielką Brytanią i Francją, ty, chwiejesz się, wahasz, jesteś niezdecydowany jak wahadło pomiędzy “osiami”.

W swoich kalkulacjach politycznych, dotyczących polityki wewnętrznej i zagranicznej, nie kierujesz się dobrem ojczyzny,ono jest ci obojętne, ale zwierzęcym strachem przed utratą własnej pozycji.

Data urodzenia /
60
Mieszka w /
Moskwa, ZSRR
Miejsce urodzenia /
Gori, Imperium Rosyjskie